Čistilna akcija ob dnevu Zemlje v skupini Palčki

Ob dnevu Zemlje, 22. 4.,  smo si ogledali nekaj poučnih filmov o našem preljubem planetu Zemlja. Ugotovili smo, da zelo grdo delamo z  Zemljo, saj odlagamo preveč odpadkov. In to ne v koše za smeti, ampak jih mečemo po gozdovih, poljih, celo v morju jih je toliko, da iz njih nastajajo celi otoki. Pri tem najbolj trpijo morske živali, ki pojedo plastične vrečke, slamice, se zapletejo v mreže in tako poginejo.

Odločili smo se, da bomo imeli čistilno akcijo okoli našega vrtca. Prijazna čistilka Lili nam je dala dve veliki vreči. Vzgojiteljice smo vsakemu otroku na roko zavezale vrečko in tako zaščitile roko pred umazanijo.

Največ odpadkov smo našli okoli ekološkega otoka, na avtobusni postaji, kjer učenci čakajo na avtobus in v gozdu, ob pločniku.

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost